Berlin zaprasza do najpiękniejszego ogrodu międzynarodowego, ekscytującego i zaskakujące festiwalu żywej kultury miejskiej.
Targi znajdują się niedaleko jednego z największych osiedli mieszkaniowych w Europie. Zajmują teren ok 104 ha, który na 186 dni zamienia się na ogromną przestrzeń wystawową. Tu znajdziemy wszystko o współczesnym projektowaniu ogrodów i krajobrazu, zieleni miejskiej i żywej kulturze innego wymiaru i kształtu.
IGA podtrzymuje tradycje, proponuje nowe rozwiązania. Jest poświęcona przyszłości miejskiej zieleni. Opiera się na innowacji i wiedzy. Mottem IGA 2017: więcej kolorów.
Znajdziemy tu tak wiele atrakcji, że czas zwiedzania możemy zaplanować na dwa dni.
Australia „Uprawiany przez ogień’
Ogród wystawowy australijskiego biura TCL.
Przez tysiące lat plemiona australijskich Aborygenów używały ognia jako instrument uprawy gleby. „Fire Stick Farming“ to nazwa kontrolowanego wypalania gruntów w celu zwiększenia żyzności gleby. Ponadto, pożary buszu, dzięki tej technice mogą być kontrolowane. W regionach, gdzie Fire Stick Farming było praktykowane i jest praktykowane do dzisiaj, krajobrazy tworzą mozaikę spalonych krajobrazów różnym stopniu regeneracji.
Wielka Brytania „The Garden of Vulcan”
Tom Stuart-Smith Architekci krajobrazu
Wkład angielskiego architekta krajobrazu Tom’a Stuart-Smith’a zaproponowany zgodnie z jego filozofią- kolejny krok wstecz – do ugorów.
Ogród wystawowy dla IGA pokazuje jak rozpocząć zakładanie ogrodu- siewem łąki egzotycznych roślin, która rośnie przez cały rok i rozwija się. Następnej wiosną stworzenie komunikacji i ścieżek, by później sadzić drzewa. Dopiero wtedy tworzy miejsca pobytu dla ludzi.
Liban „Zatopiony ogród”
Vladimir Djurovic Architektury Krajobrazu
Libański architekt krajobrazu Valdimir Djuravic jest znany ze swoich utworów poetyckich. Oto elementy konstrukcyjne, które są charakterystyczne dla prawie każdego tradycyjnego libańskiego ogrodu: Ryby i zacienione wąsy winorośli, ale również dźwięki wody i pobłażliwe zapachy, które tworzą atmosferę stymulującą „.
Tajlandia „Garden of the Mind”
P krajobrazu (PLA)
Propozycja „Garden of the Mind” ( Ogród umysłu ) architektów krajobrazu PLA, to połączenie z tradycji i dynamizmu współczesnego tajskiego stylu życia. Jego stylistyka inspirowana jest geologicznymi procesami, które doprowadziły do powstania wysp w południowej Tajlandii i lokalnego krajobrazu.
Chiny „Dulè Yuan”
Zhu Yufan
Zhu Yufan na IGA Berlin w 2017 prezentuje modernistyczny problem chińskich w ogrodach – istniejący jego zdaniem.
Brazylia
Alex Hanazaki
Wkład brazylijskiego architekta krajobrazu Alex Hanazaki na podstawie czterech żywiołów natury – ogień, woda, powietrze i ziemia. Za pomocą obrzeży i ścian ze stali Corten stworzone zostały różne poziomy wizualne.
Chile „Być pod drzewami”
Teresa Moller
Zaprojektowany ogrod „Być pod drzewami” gra z interakcji pomiędzy geometrią i roślinnych naturalnych ruchów i procesów.
Teresa Moller w swym ogrodzie przy użyciu linii daje mu swoją strukturę. Sadzenie odbywa się wzdłuż tych linii oznaczonych na zewnątrz. Goście poruszają się swobodnie po losowo rozmieszczonych blokach marmurowych kamiennych, ustaloną trasą w ogrodzie. Małe ławki zapraszają do odpoczynku, relaksu i marzeń.
RPA / Afryka Południowa „African bukiet”
GREENinc
Kształt kadłuba symbolizuje transport dóbr i towarów między różnymi krajobrazami. Dzieło wydmowe, z trawami które rosną obok zardzewiałego metalowego kadłuba, jakby chciały opowiedzieć dawno zapomnianą historię. (…) walcowane garnki miedzi zawieszono w kraty z metalu. Stanowią one pojemniki cennych darów z Afryki. Dar to bujny bukiet kwiatów corocznie, afrykańskich gatunków roślin – afrykański bukiet”.
Niemcy „Los Angeles Garden”
Martin Kaltwasser – projekt artystyczny
Martin Kaltwasser stworzył ogród w 2017 GmbH jako część procesu sztuki, IGA w Berlinie. Jego „Los Angeles Garden” należy rozumieć jako odniesienie do najstarszej siostry Berlina a także autobiograficznej pracy artysty. Ogród jest wierną rekonstrukcją mini ogrodu na wyspie Bergamot Station Car Park, wraz z jego bezpośrednim otoczeniem.