Chelsea Flower Show 2017

moj blog

BlogAG3

W tym roku pokazano osiem Ogrodów Pokazowych , pięć Fresh Gardens , dziewięć Artisan gardens  i ponad 100 kwiatowe ekspozycji, które składały się na 2017 RHS Chelsea Flower Show, sponsorowany przez M & G Investments.

Aż trudno uwierzyć, że pierwszy Chelsea Flower Show odbył się w 1862 roku. Był początkowo nazywany Royal Horticultural Society Spring Show i odbył się w ogrodzie RHS w Kensington.

Wystawa odbyła się w jednym namiocie i zanotowała zysk w wysokości 88 £. Dopiero w 1913 roku, przeniosła się do swego obecnego miejsca- na teren Royal Hospital Chelsea.

Pomimo I Wojny światowej, pokaz jeszcze trwał. Został jednak odwołany w czasie II wojny światowej, ponieważ Urząd Wojenny potrzebował gruntów. Wiele osób nie było pewnych, czy pokaz będzie wznowiony, ale ostatecznie powrócił w 1947 r.

W 1928 roku wystawę spotkała wielka katastrofa w postaci silnej burzy w noc przed wielkim otwarciem. Grad zablokowany kanalizację z namiotów wystawowych, powodując poważne powodzie i zniszczenia. Jednak personel pracował przez całą noc, aby usunąć zniszczenia, a pokaz otworzono jak zwykle.

I n 1932 padało tyle podczas pokazu, że „Summer House” całkowicie został zniszczony.

Dziś wszyscy wystawcy są wewnątrz ogromnego pawilonu, ale aż do 2000 roku, byli oni umieszczeni pod gigantycznym namiotem, który został wyróżniony w Księdze Rekordów Guinnessa jako największy namiot świata. Stary namiot został przekształcony w 7000 szt.  toreb, fartuchów i kurtek.

Wszystkie ogrody wystawowe są zbudowane od podstaw w ciągu zaledwie 19 dni i są demontowane w ciągu zaledwie 5 dni. Najdłużej w historii Chelsea żył ogród zbudowany przez amerykańskiego projektanta -Shermana Hoyt i był to „Ogród kaktusowy’, który zaimponował sędziom w 1929. Później rośliny przekazano do Painted Desert jako tło do Kew, który jest pokazywany od ponad 50 lat. 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/gardening/chelsea-flower-show/10-things-you-didnt-know-about-the-rhs-chelsea-flower-show/

Share: